basaranlogo
Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçimiz
Alışveriş Sepetim
Hakkımızda

HAKKIMIZDA

 

BAŞARAN ZÜCCACİYE


1967 yılında
Süer Başaran tarafından, Tuzpazarı Caddesinde eski Belediye binasından Cumhuriyet Caddesine inişte sağ tarafta kalan, Çiçekler kolonyacısının bitişiğinde, kira olarak tuttuğu mağazada ticari faaliyetine başladı.

Süer Başaran züccaciye mesleğine şu anda aynı   mesleği yapan arkadaşı Recep Gicvan ile birlikte bu mesleği bırakan sayın Tarık Şaban’ın yanında tezgahtarlıkla başlamıştır.

1976 senesinde birincisi halen faaliyetine devam eden Tuzpazarı Yeni Gubbeli Hal No:3 de ikincisi de Cumhuriyet Caddesinde şimdi Soyer Eczanesi olan yerde olmak üzere iki şube daha açan Süer Başaran aynı yıllarda toptan ticarete de başlayarak,Türkiye'nin tüm fuarlarında açtığı standlara mal temini ve denetimini yapıyordu.

Tüm sistem karşılıklı güvene dayanıyordu. Kültür parkta MİM Dekoratif eşya sanayi, Fırat madeni eşya sanayi adı altında faaliyet gösteren Başaran Züccaciye,

1982'de kira olan ilk mağazamız satılınca kapatmak zorunda kaldık.Aynı yıl şimdi Kayhan Keresteciler Caddesinde No:33 de bulunan mağazamızın karşısında No:28 de büyük bir depo tutarak ve müşterilerimizden gelen talep üzerine giriş katı tamamen mağazaya dönüştürerek, Bursa da züccaciye alanında müşterilerin rahat dolaşabildikleri, daha bol ürüne ulaşabildikleri Kayhan Paşabahçe mağazasına sahip olduk.

 

 

 

1985 Yılında sektörde ilk olarak taksitli satışa geçtik. Aynı yıl toptan satışımızı bitirdik.

1986 Yılında sektörümüzde ilk defa bilgisayarla çalışan firma olduk.Bilgisayar sayesinde kartoteks sisteminin hantallığından kurtulup daha seri, takibi kolay bir sisteme kavuştuk.

1994'de
Kültür parkta satış mağazalarımızı devrettik.
1995 Yılında
kendi mülkümüz olan Keresteciler Caddesi No:33 merkez binamızı açtık. Mağazamızın açılışını Bursa milletvekili Sn.Feridun Pehlivan yaptı. Bu mağaza ile birlikte merhum eski Cumhurbaşkanımız sayın Turgut Özal’ın şirketleşme tavsiyelerine uyarak ve aile şirketi özelliğini koruyarak anonim şirket olduk.

Yeni mağazayla birlikte Paşabahçe unvanını bırakıp başaran mağazaları unvanını aldık. No:28 deki yerimiz Emsan defolu ürünler mağazasına çevirdik. Emsan firmasının kapanmasıyla birlikte No:28 deki faaliyetimizi de bitirdik.

1997 senesinde ürün çeşidimize ev tekstilini de ilave ettik. 1998 senesinde ilk ithalatımızı Çin Halk Cumhuriyeti'nden yaptık.İtalya Ağırlıklı olmak üzere Almanya ve Fransa dan ithalatımız devam etmektedir.
1999 senesinde Alt caddedeki apartmanın giriş katını mağazamızla birleştirerek İşbankasından giriş yolumuzdan bir cepheye sahip olduk ve burayı Tefal Shop olarak açtık.
1999-2000, sezonunda Ahmet Vefikpaşa Tiyatrosuna afiş ve broşür konusunda sponsor olduk.2000-2001 sezonunda da bu devam etti.
2000 Yılında değişen alışveriş tarzına uyum sağlamak, ismimizi duyup bizi bulamayan kişilere ulaşmak, müşterilerimize pazar günü ve gece alışveriş imkanı sağlamak için Zafer Plaza'ya bir şube açtık. Açılışımıza tiyatro sanatçısı Feridun Karakaya (Cilalı İbo) ,ses sanatçısı Soner Arıca, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Rahmi Dilligil, Ahmet Vefikpaşa tiyatrosu Genel Müdürü Emin Gümüşkaya katıldı.
2000 Yılında züccaciye sektöründeki vitrin ve dekor tarzını değiştiren yeni vitrinlerimizi müşterilerimize sunduk.

2000 Yılından
bugüne mağaza dekor ve yenilemelerine devam etmekteyiz.
Temmuz ayının 20 sinden itibaren Kayhan şubemizin cephesi yan apartmanın 1. katının ilavesiyle daha da büyüdü.

Bu bölümde ülkemizin ev tekstili konusunda söz sahibi olan, kalitesini tüketicisine kanıtlamış firmaların ürünlerini değerli müşterilerimize sunacağız.
2002 Yılında bitişik binamızda bos olan bir katı binamıza dahil ederek 2000 yılında, tekstil bölümümüzü iki katli mağaza konumuna getirdik.
2003 Yılında Bayatane Cad. No. 16 da (Eski Divan Lokantası) Jumbo Corner adı altında dördüncü mağazamızın açılışına Soner Arıca katıldı.

 

 

2004 Yılında Gelişen ve Büyüyen Bursa'ya müşterilerimizden gelen istekler sonucunda Başaran Ataevler mağazamızı açtık. Açılışımıza Nilüfer Belediye Başkanı Sn.Mustafa Bozbey ve Soner Arıca katıldı.

 

 

2005 Yılında indirimli ürünlerimizin satıldığı ve Başaran Mağazalarının altıncısı merkez mağazamızın (Kayhan) karşısında hizmete açıldı.2006 Yılında  Ataevler de 2.mağazamız olan Magazin Outlet Mağazamız hizmete açıldı.

2007 Yılında Bursa KORUMAX AVM'de Yeni mağazamız Hisar markası adı altında hisar ürünleri ve çeyiz takımlarının satışına başladı.

01/07/2007 tarih itibari ileTuzpazarında 2 mağaza yerine ataevler Magazin Outlet center da 120 m2 mağazamızı 400 m2 çıkarmaya karar vererek magazin outlete taşındık.2008 Yılında Bursa KORUMAX AVM'de açılan mağazamızı Hisar Fabrikasına devrettik.

Ocak 2008 Yılında Kayhan indirimli ürünler mağazamız tarihi restorasyona tabi tutulduğundan geçici olarak kapattık. Kaliteli hizmetini aldığı İSO 9001:2000 Kalite yönetim belgesi ile kanıtlayan Başaran Mağazalar zinciri tüm müşterilerine teşekkür eder.

 

 

2008-2009 Bursa KORUMAX AVM'de açılan mağazamızı Hisar Fabrikasına devrettik.Ocak 2008 Yılında Kayhan indirimli ürünler mağazamız tarihi restorasyona tabi tutulduğundan geçici olarak kapattık.Dünya genelindeki krizden dolayı aynı semtte birden fazla olan indirimli mağazalarımızı diğer mağazalarımızla birleştirdik. Krizin etkilerini en aza indirgemeye çalıştık. Müşterilerimiz düşünerek cari alacaklarımızın tahsili aşamasında hukuki yollara başvurmadık.

2010  Internet üzerinden Mağazacılık Konseptini geliştirdik. www.basaranzuccaciye.com

 adresi üzerinden Online satışlarımıza başladık. Bursa dışındaki müşterilerimize , Türkiyenin dört bir tarafından gelen talepleri anında değerlendiren sistemi devreye aldık  Kaliteli hizmetini aldığı İSO 9001:2000 Kalite yönetim belgesi ile kanıtlayan Başaran Mağazalar zinciri tüm müşterilerine teşekkür eder.

2013Bursa Ataevler Mağazamız ve Kayhan Keresteciler Cad. no:23 -33 deki mağazalarımız bayilik sistemi ile işletilmektedir.Başaran Ailesi olarak Merkezimimiz Atatürk Cad. no:30 İpekçihan 505-506 ya taşıdık.

BAŞARAN ZÜCCACİYE A.Ş. olarak hedefimiz sektördeki öncü konumumuzu korumak, Bursalılara her şeyin en iyisini, en güzelini bütçesine uygun bir şekilde sunabilmek, evinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmektir. Başaran da her ay yeni bir şey bulacaksınız.

BAŞARAN AİLESİE-Bülten
Güncel bilgilerden kolaycahaberdar olmak için e-bültenimize üye olun.